ربات‌های صنعتی

امروزه شاهد استفاده­ های زیادی از ربات­ های بالارونده در بازرسی ­های تکنیکی، نگهداری، تشخیص ازکارافتادگی و ... در محیط­ های خطرناک و محیط­ های با محدودیت سایز و اندازه هستیم. در اختيار داشتن ربات‌هايي با قابليت بالارفتن، كارهاي بسياري را آسان خواهد كرد. ربات های نقاش و ربات شستشوی حباب تیرهای روشنایی از تولیدات نوژان در زمینه خدمات شهری می باشند. ربات گنبدنورد نیز به عنوان یک ربات صنعتی با هدف مرمت بافت معماری و گنبدها ساخته شده است.

ربات گنبد نورد

با توجه به اهمیت تعمیر و نگه داری گنبدها، نوژان رباتی ساخته است که می تواند بازرسی و تعمیر و نگهداری گنبد ها را انجام دهد.

ربات بالارونده نقاش

تیرهای روشنایی به دلیل خوردگی تدریجی نیاز به رنگ آمیزی دوره ای برای جلوگیری از زنگ زدگی دارند. رنگ آمیزی به صورت دستی و توسط انسان دارای مشکلات بسیاری می باشد و ربات نقاش به منظور سهولت رنگ آمیزی و کاهش زمان و هزینه طراحی و ساخته شده است.

ربات بالا رونده شوینده

تیرهای برق و چراغ های روشنایی به دلیل آلودگی و فرسودگی نیازمند شستشو و رنگ آمیزی دوره ای می باشند. ربات شوینده حباب لامپ به منظور سهولت و کاهش خطرات ناشی از شستشوی دستی طراحی و ساخته شده است.

شرکت نوژان تاکنون سه محصول بالا را در زمینه ربات های صنعتی ارائه نموده است. ربات گنبد نورد با هدف نظارت، شستشو و تعمیرات سازه ­های گنبدی شکل، ربات بالارونده شوینده روشنایی معابر با هدف شستشوی حباب روشنایی معابر و همچنین ربات بالارونده نقاش با هدف رنگ آمیزی پایه­ های روشنایی معابر توسط شرکت نوژان ارائه شده است. لازم به ذکر است که شرکت نوژان با تکیه بر دانش و تجربه خود، امکان طراحی و ساخت ربات های صنعتی با کارکرد خاص را برای صنعتگران در همه ی شرایطی که در ادامه ذکر شده است، فراهم نموده است.

ربات گنبدنورد . ربات های صنعتی نوژان

ربات گنبدنورد

فعالیت در محیط­های پر خطر: از جمله مواردی که استفاده از ماشین­ها توجیه پذیر می­باشد شرایط پر خطر می­باشد. ماشین­ها و رباتها به منظور فعالیت در محیط­های دارای گازهای سمی، محیط­های مرتفع، محیط­های دارای تشعشعات مخرب و آسیب زننده و ... می­توانند مورد استفاده قرار گیرند.

فعالیت­های تکرار شونده: برخی فعالیت­ها در محیط­های صنعتی، تولیدی و یا خدماتی فعالیت­ هایی تکرار شونده می­باشند. نیروی انسانی در صورت فعالیت در چنین محیط­ هایی به مرور زمان دچار خطا می­شود. ربات­های صنعتی با توجه به توانایی انجام دقیق فعالیت­ های تکراری اینگونه فرآیندها را امکان­پذیر می­نمایند.

فعالیت­های با دقت بالا و یا نیازمند به توان بالا: برخی فعالیت­ هایی که در خطوط تولید و دیگر محیط­ های صنعتی انجام می­شود نیازمند دقت بسیار بالا و یا نیازمند توان انجام بالایی می­باشد. واحد­های کنترل کیفیت، بسته بندی، سورتینگ و دسته بندی، مونتاژ و ... از جمله محیط­ های نیازمند به ماشین آلات و ربات های صنعتی می­باشند.

همچنین مشاهده کنید : حضور تیم ربات بالارونده در برنامه ی چرخ