ربات‌های آموزشی

دو محصول i-puck و edu-robot با هدف آموزش رباتیک، یکی در رده ی سنی دانشجویان و دیگری برای دانش آموزان، طراحی و ساخته شده است. آمیختگی رباتیک با خلاقیت بستری برای ترکیب سرگرمی و آموزش ایجاد کرده است؛ edu-robot با به کارگیری این ویژگی ساخته شده است.

سیستم آموزشی دانشگاه ها بیشتر مبتنی بر آموزش تئوری ها است و کمتر به ایجاد بستری برای به کارگیری تئوری ها در عمل، پرداخته شده است. در طراحی i-puck سعی بر آن شده است که دانشجویان علاقه مند به رباتیک بتوانند آموخته های خود را در عمل پیاده سازی کنند. این ربات الهام گرفته از ربات e-puck می باشد که در آزمایشگاه رباتیک دانشگاه تهران با هدف آموزش در درس رباتیک پیشرفته استفاده می شود.

ربات آموزشی چند منظوره

ربات Edu. ROBOT کاربری‌های مختلفی را برای آموزش دانش‌آموزان در زمینه رباتیک فراهم می‌کند و بستر مناسبی برای شکوفایی استعداد و به کارگیری خلاقیت شان است. این ربات مناسب دانش‌آموزان مقطع‌های هشتم، نهم و دهم می‌باشد. ویژگی بارز این محصول به همراه داشتن DVD آموزش است که دانش‌آموز را از معلم برای آموزش این مباحث رباتیکی بی نیاز می‌کند.

ربات آیپاک

ربات i-puck با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، دارای کاربری‌های مختلفی مانند مکان یابی، نقشه برداری و ... می‌باشد. از این ربات به عنوان ربات کمک آموزشی در دروس رباتیک دانشگاهی استفاده می‌شود. این ربات نمونه ساخته شده با الهام از ربات معروف e-puck می‌باشد که قابلیت کار با نرم‌افزار Webots را دارد.