سیستم‌های اتوماسیون

از جمله محصولات بسیار پرکاربرد صنعتی ماژو‌‌‌‌‌‌ل‌­های اتوماسیون می‌­باشند که در بازار ایران بیشتر شاهد برندهای خارجی هستیم. گاهی به منظور تولید یک محصول خاص و همچنین کاهش هزینه­‌های تولید نیاز به طراحی ماژول‌­های اتوماسیون می­‌باشد که نیازهای صنعتی را مرتفع سازد. شرکت نوژان تاکنون موفق به طراحی و ساخت چندین ماژول اتوماسیون شده است که پارامترهای پرکاربردی را اندازه­ گیری و کنترل می‌­نمایند.

سیستم کنترل و پایش اطلاعات ترمودینامیکی(Control & Monitor Thermodynamic System) ، سیستمی مناسب برای کنترل و پایش فرآیندهای ترمودینامیکی همچون سرمایش ویا گرمایش محیط مورد نظر می­ باشد. این سیستم با اندازه­ گیری پارامترهایی همچون دما، فشار و ... سیگنال­ های کنترلی مطلوب جهت کنترل فرآیند ترمودینامیکی را تولید می­ نماید.

سیستم CMTS شامل واحد های مختلفی می­ باشد که این واحدها با توجه به سطح کنترل و پایش اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند. واحدهای سیستم CMTS با استفاده از شبکه مدباس به یگدیگر متصل می­ شوند و تبادل اطلاعات می­ کنند. نمونه اختصاصی شده این سیستم به منظور کنترل سرمایش مراکز داده در سه سطح کنترلی برای شرکت تیام شبکه طراحی و اجرا شده است. این سیستم شامل واحد های زیر می باشد:

  • رابط کاربری(HMI)

  • ماژول شبکه اترنت و پیامک

  • ماژول اندازه گیری فشار، جریان و ولتاژ

  • ماژول فرمان(Actuator)

  • ماژول اندازه گیری دما و رطوبت

  • ماژول کنترل و نمایش

رابط کاربری

رابط کاربری(HMI) به منظور اتصال به چندین واحد کنترلی و نمایش اطلاعات به صورت متمرکز می‌­باشد.

ماژول شبکه Ethernet و پیامک

این واحد از طریق شبکه اترنت و مدباس امکان کنترل از راه­ دور سیستم ها را فراهم می‌­کند.

ماژول تولید سیگنال کنترلی و پایش پارامترهای ترمودینامیکی

این ماژول به منظور اندازه گیری و کنترل پارامترهای ترمودینامیکی طراحی و ساخته شده است و از طریق شبکه با واحد مرکزی در ارتباط است.

ماژول تولید کننده سیگنال کنترلی و پایش پارامترهای الکتریکی

این ماژول باهدف کنترل و اندازه گیری پارامترهای الکتریکی طراحی و ساخته شده است و از طریق شبکه با واحد مرکزی در ارتباط است.

لطفا تماس بگیرید تومان

ماژول اندازه گیری دما و رطوبت

این واحد وظیفه اندازه ­گیری دما و رطوبت محیط را دارد و از طریق شبکه مدباس اطلاعات اندازه‌­گیری شده را به واحد کنترل ارسال می‌­نماید.

ماژول کنترل و نمایش

این ماژول به منظور کنترل و دریافت پارامترهای کنترلی از کاربر و دیگر واحدها طراحی شده است.